Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

MİGM ÖMER DOĞANA’YI MAKAMINDA ZİYARET ETİK

Bu Etkinlik Sonlandı

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Mahalli İdareler Genel Müdürü Sayın Ömer Doğanay’ı makamında ziyaret etti.

Genel olarak Köy Kanunu ile Mahalle Kanunu hakkında ve ödeneklerden kesilecek Bağ-kur primlerinin kurumca yatırılması hususlarında görüş alışverişinde bulunan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz toplumda dillendirilen ‘’Bütünşehir’’ konusunda da Sayın Doğanay’dan bilgiler aldı.

Özellikle Muhtar Ödenekleri konusunda Bağkur kapsamındaki muhtarlarımızı ilgilendiren Muhtar ödeneğinden primlerin kesilme konusunda Sayın Doğanay şunları ifade etti.’’Bizler yasayı hazırlarken muhtarlarımızın primlerinin ödenekten kesilerek kalan miktarın kendisine ödenmesini uygun görmüştük. Ancak Muhtar Ödenekleri ‘’Ödenek’’ adı altında verildiği için muhtarlarımızın mutlaka izninin olması gerekmektedir.Dolayısıyla her Bağ-kur kapsamında olan muhtarımız kendi isteğine bağlı izin müsaadesi beyan etmesi gerekiyor. Biz bu uygulamayı ancak muhtarlarımızın ödenek aldıkları bankalara verecekleri ödeme talimatıyla gerçekleştirebileceğini daha uygun gördük. O nedenle Bağ-kur kapsamında olan muhtarlarımız bağlı bulundukları illerde bu ödeme talimatlarını rahatlıkla verebilirler’’dedi.

Diğer konularda ise çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Sayın Doğanay çeşitli toplantılarla Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ile istişarelerinin devam edeceğini söyledi.