Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU'NU ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel  Başkanı Hüseyin Akdeniz ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında kabul etti. Görüşmeye CHP Ordu Milletvekilleri Seyit Torun ve Mustafa Adıgüzel’de  katıldı.

Muhtarların Türk demokrasisi için çok önemli olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘’vatandaşımıza en yakın birim onların sorunlarına en fazla eğilen birim muhtarlıklardır’’dedi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kabulde söyle konuştu.’’ Türk demokrasisinin önemli bir değeridir muhtarlarımız. Vatandaş ile devlet arasındaki en önemli damardır.O damarın kopması demokrasimize zarar verir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler muhtarlık müessesinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. O nedenle partimize bağlı belediyelerimizden bağlı bulundukları il ve ilçelerde muhtarlarımızın sorunlarına sahip çıkmalarını istiyoruz. 5393 sayılı kanunun 9. Maddesini muhtarlar için çalıştırmasını talep ediyoruz. Çünkü kültürel değerlerimiz içinde vatandaşın ilk çözüm üretilen yerinin muhtarlarımız olduğunu biliyorum. Onlara her zaman ve her şekilde destek oluyoruz.  Köy ve mahalle kanunu mutlaka değişmesi gerekir.  Günün şartlarına uygun hale getirilmesi gerekir. Bu konuda çalışmalarımız var. Türkiye Muhtarlar konfederasyonu ile de temas halinde bunların düzeltilmesi için her türlü çalışma içindeyiz’’dedi.

Kabulde bir konuşma yapan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na mecliste muhtar ödeneklerinin artırılmasında milletvekillerin desteği için teşekkür etti. ‘’Gecikmeli de olsa bu plaketi, ödenek artışımızda milletvekillerinizin verdiği destekten dolayı partinize teşekkür ediyorum’’dedi. Akdeniz şöyle dedi: ’’186 yıllık muhtarlık kurumu geleneklerine sahip bir kurum olarak halkımıza hizmet etmeye devam ediyor. Vatandaşa en yakın birim olan muhtarlık teşkilatı bu görevine önümüzdeki yıllarda da hizmet etmeye devam edecektir.  Gücünü bağımsız seçilmesinden alan muhtarlarımız vatandaşlarımızın derdine derman olan ilk yerdir. Vatandaşın 24 saat kapısını çaldığı bu kuruma ülkemizin ihtiyacı vardır. Bizlerde ülkemize layık olacak şekilde vatandaşımıza hizmet vermeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.  Makamınızda kabulünüzden dolayı şahsınıza çok teşekkür ediyoruz’’dedi.