Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

TMUK FAALİYET RAPORU 2014

Version:1.0 StartHTML:000000248 EndHTML:000076417 StartFragment:000013749 EndFragment:000076295 StartSelection:000013749 EndSelection:000076291 SourceURL:http://www.muhtarlarkonfederasyonu.org/bizden-haberler/tmuk-faaliyet-raporu-2014.html TMUK FAALİYET RAPORU 2014

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz 2014 yılında yapılan faaliyetleri değerlendirerek  şunları ifade etti: ’’Yukarıda ifade etmeye çalıştığımız faaliyet raporumuz içinde belki eksik yazdıklarımız olmuş olabilir. Son 10 yılı değerlendiğdiğimizde birçok sivil toplum örgütünden çok geride olduğumuz görülecektir. Muhtar camiasının dağınık olmasından kaynaklanan bu geri kalmışlık son üç yıl içinde ciidi bir toparlanma evresine girmiştir. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu olarak, 1. Olağan genel kurul tarihimiz 06 Eylül 2012’den itibaren  birçok projeye  imza attığımız görülecektir. 2013 yılında faaliyet alanımızı gelişletmiş ve 2014 yılıda daha azim ve kararlılıkla belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmaya gayret gösterdik.  Bu faaliyet tablosunda emeği geçen tüm yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Muhtarlık Teşkilatı Kurulduğu 1829 yılından bu tarafa 186 yıllık geleneğe sahip bir kuruluş olmanın gururunu yaşamaktadır. Bu teşkilatın yaşaması ve hizmetlerine devam etmesi muhtarlarımızın yeni görev alanları yaratması ile mümkün olacaktır. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu bu teşkilatın en üst çatısını oluşturmaktadır. Birlik ve beraberlik içinde geleceğe ışık tutacak sorunlarının giderildiği bir muhtarlık teşkilatı için çalışmalarına 2015 yılında da  gerçekleştirdiği birçok  proje ile katkı sunmaya devam ececektir. Bu vesile ile tüm muhtarlarımızın yeni yılını kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim’’dedi.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU 2013-2014 FAALİYET RAPORU Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu kuruluşunun onyedinci ayında  ‘’Türkiye’’ kelimesi alarak kısa bir zamanda Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları arasında yerini almıştır. Birçok kamu kurum ve kuruluşlarının protokol listelerinde yerini alan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 21 Ağutosta 11.Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün veda resepsiyonuna ve 30 Ağustosta 12. Cunhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği Zafer bayramı resepsiyonuna katılmıştır.

25 Aralık tarihinde İstanbul ilinde düzenlenen bir toplantıda Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu ile bir görüşme gerçekleştirilerek yerel yönetimlerde muhtarlığın gelecekteki yerinin belirlenmesi ve kanunların günümüz koşullarına getirilmesini içeren bir dosya sunuldu.

30 Mart yerel seçimlerinden sonra seçilen muhtarlarımıza ilk kez genel iki ayrı eğitim seminerleri düzenlenmiştir. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ve Todaie tarafından işbirliği yapılarak Ankara ilinde 81 ilden gelen  yeni seçilen muhtarlara 11 Haziran ve 26 Haziran 2014 tarihlerinde verilen seminerlerde ayrıca sertifika verilmiştir. Ayrıca Organ Bağışı ile ilgili 19 Ağustos tarihinde Simav’da Sempozyum, 29 Kasım’da Adıyaman’da Uyuşturucu ve madde bağımlılarına yönelik ‘’Çocukluğum, Gençliğim ve Geleceğim’’ konulu Konferans ve  gerçekleştirmiştir.

Uluslararası alanda 15-21 Mayıs 2014 tarihleri arasında Macaristan’ın yerel yönetim birimlerini yerinde inceleme fırsatı bulduk. Totkomlos, Mako, Szeged ve Budapeşte’de çeşitli temaslarda bulunarak Köylerin, illerin,  kentlerin ve Başkent yönetiminin ve yine Belediye meclislerinin seçimlerini, işleyiş şekillerini iki ülke yerel yönetimlerini karşılaştırmalı olarak değerlendirilmiştir.Yine ülkemizde 29 Ekim’de Kocaeli-Başiskele İlçesinde Türkiye geneli 81 il dernek başkanları ve muhtarlarının ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti muhtarlarının da katıldığı ‘’Uluslararası Yerel Yönetimlerde Muhtarlığın Yeri ve Önemi’’ Çalıştayı düzenlenmiştir.

Muhtarlığın Tarihçesini, Muhtar ve Muhtarların Seçilme Esaslarını, Köy Muhtarlığını, Köy Muhtarının Görevlerini, Mahalle Muhtarlığı, Mahalle Muhtarının görevlerini, Köy ve mahalle Muhtarının ortak göreceği işlerini ve Muhtarların özlük haklarını anlatan Kültür ve Turizm Bakanılığı katkılarıyla gerçekleşen ‘’Mühür Belgeseli’nin çekimleri yapılarak Kültür ve Turizm Bakanlığınca onaylandı. Bu proje ile muhtarları anlatan bir belgeselin tarih sayfalarındaki yeri pekiştirilmiş oldu. 

2014 yılında Muhtarlarla yapılan istişare toplantılarına devam edilerek 27 Nisan Ordu,  18 Ağustos Simav, 27 Eylül Muş, 29 Ekim Kocaeli, 29 Kasım Adıyaman olmak üzere beş istişare toplantısı gerçekleştirmiştir. Böylece kuruluşundan bu yana 15 istişare toplantısı değişik illerde yapılmış oldu. Özellikle  28 Eylül Muş, 30 Kasım Adıyaman toplantılarında, ayrıca 27 Ekim Trabzon ve 24 Kazım İzmir’de olmak üzere ‘’Barış Sürecine’’destek toplantıları yapılmıştır.

Muhtarların sosyal projeler kapsamında Atık yağ toplama ünitelerinin il sayısı genişletilerek ‘’Temiz Çevre Engelsiz Hayat’’ projesi çalışmalarına hız verilerek 7 Ekim’de TUÇEV ile değerlendirme toplantısı yapılmıştır. Yine 7 Nisan tarihinde TİSAŞ silah sanayi ile bir protokol yapılarak muhtarlarımızın silah almaları hususunda %50 indirim yapma kolaylığı sağlamıştır. 12 Ağutos’da Türk Telekom ile anlaşma yapılarak isteyen muhtarların“İş Avantaj Her Yöne 300 ve üzeri tarifelerine veya Muhtara Özel 450 ve üzeri tarifelerine abone olan tüm muhtarlara 24 ay taahhütle modem ve Avea’dan 1GB kapasiteli mobil internet hediye” Kampanyasıdan faydalanma imkanı sağlanmıştır.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu olarak  2014 yılında Çevre ve Şehirçilik Bakanı Sayın İdris Güllüce’yi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik’i, Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanı Abdülhamit Gül’ü, Ak Parti Halkla İlişkiler Başkanı Öznur Çalık’ı, Cumhuriyet Halk partisi Yerel Yönetimler Başkanı Gökhan Günaydın’ı, T.B.M.M Genel Sekreteri İrfan Veziroğlu’nu, Mahalli İdareler Genel Müdürü Ömer Doğanay’ı, Sağlık İşleri Genel Müdürü, İrfan Sencan’ı, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Bıçkıcı’yı, İzmir, Muş ve Adıyaman Valiliklerini, İstanbul, Kayseri, Antalya, Konya ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlarını, Kasnamonu, Muş, Adıyaman, Konak, Karşıyaka, Yunusemre, Üsküdar, Ümraniye, Beşiktaş, Esenler, Sancaktepe, Karadeniz Ereğli  Belediye Başkanları makamlarında ziyaret edilmiştir.

2014 yılında il Derneklerine ziyaretlerimiz devam etti. Eskişehir, Kasnamonu, Bolu, Zonguldak, Sinop, Samsun, Trabzon, Giresun, Manisa, Soma, Konya, İzmir, Karşıyaka, konak, Bayraklı, Buca,Kocaeli, Muş, Adıyaman, Kdz.Ereğli, Simav, Antalya, Konyaaltı, Muratpaşa, İstanbul, Üsküdar, Ümraniye, Beşiktaş, Esenler, Sancaktepe, Mesudiye, Fatsa, Çarşamba, Merzifon, Vakfıkebir, Artvin, Osmancık, Başiskele ve Tokat  dernek başkanları ve muhtarlarımıza ziyaretler gerçekleştirdik. Ayrıca  Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonunun düzenlediği toplantıda Karadeniz illerine bağlı dernek başkanlarımızla toplantıya katınıldı.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu olarak Muhtarlarımızın birbirinden haberdar olmasını sağlayan ‘’Muhtarların Sesi’ gazetesini 01 Ocak 2014 tarihinden itibaren yayın hayatına başlamıştır.

2013 FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU 3. İSTİŞARE TOPLANTISI İÇİN TRABZON’DA BULUŞTU

Pazar, 13 Ocak 2013 10:45 |

ERDOĞAN BAYRAKTAR: “KENTSEL DÖNÜŞÜMDE MUHTARLARLA BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

ÇEVRE BAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN BALTA’YI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Salı, 15 Ocak 2013 21:28 |

Çevre Bakan Yardımcımız Muhammet Balta Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz’i makamında kabul ederek hafta sonu Trabzon ilinde yapılan Muhtarlar toplantını değerlendirdi.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU GENEL BAŞKANI GAZİANTEP’de

Perşembe, 17 Ocak 2013 22:45 |

Gaziantep ilinde Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın Muhtarlar konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Hatip Şeran, Konfederasyon Genel Başkan Yardımcısı H.İbrahim Kargın’ı Makamında kabul etti.

TÜRKYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU GENEL BAŞKANI KİLİS’de

Cuma, 18 Ocak 2013 00:02 |

Suriye’den gelen sığınmacıların oluşturmuş olduğu Kilis’teki konteynır kentte yapılan Muhtarlık seçimlerine katılan Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ‘’Muhtarlığın ne kadar önemli olduğunu,  ne kadar önemsendiğinin kanıtıdır’’ dedi.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU ADIYAMAN’DA

Cumartesi, 19 Ocak 2013 01:31 |

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, beraberinde Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hatip Şeran ile birlikte Adıyaman’a gelerek, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ı, Emniyet Müdürü Mehmet Binici’yi Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı’yı ve Kahta Muhtarlar Derneği Başkanı M.Sait Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti.

GENEL BAŞKANI AKDENİZ BAŞBAKAN İLE GAZİANTEP’de GÖRÜŞTÜ

Cumartesi, 19 Ocak 2013 01:55 |

Güneydoğu İllerimizde gezilerini sürdüren Muhtarlar Konfederasyonu genel Başkanı sn Hüseyin Akdeniz Gaziantep, Kilis, Adıyaman, görüşmelerinin ardından Gaziantep ilimize gelen Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Gaziantep’de GÖRÜŞTÜ

ŞANLIURFA VALİMİZİ ZİYARET ETTİK

Pazar, 20 Ocak 2013 13:55 |

Güneydoğu Anadolu programı çerçevesinde Şanlıurfa ilinde çeşitli temaslarda bulunan Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Hatip Şeran, Şanlıurfa Valisi Sayın Celalettin Güvenç’i, Şanlıurfa  Emniyet müdürü Sayın Mehmet Likoğlu’yu, Kanal Urfa Tv’yi, Güneydoğu Tv’yi, Eski Muhtarlar Deneği Başkanı Hüseyin Korkmaz’ı , Şanlıurfa Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Kestop ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

TURİZM BAKANIMIZ İLE ‘’MUHTAR BELGESELİ’’İÇİN GÖRÜŞTÜK

Salı, 22 Ocak 2013 17:24 |

Bakanlık makamında yapılan görüşmede  ‘’Muhtar Belgeseli’’ yapılması hususunda görüşlerini dile getiren Akdeniz, ‘’Muhtarların tarihinde hiç olmayan bir proje ürettik. Tarihimizi, bölgesel sorunlarımızı,çalışma koşullarımızı dile getiren bir muhtar belgeseli yapmak istiyoruz Bakanlığımızın desteği bu manada bizim için çok önemlidir.Sizlerde bu hususta destek olmanızı arzu ediyoruz.’’dedi.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU BAŞKANI AKDENİZ, MARDİN’DE SAYIN GÜLER İLE GÖRÜŞTÜ

Pazar, 03 Şubat 2013 22:08 |

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz,Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Hatip Şeran, Mardin Muhtarlar Derneği Başkanı Davut Durmuşöz ve çok sayıda muhtarımız ile birlikte Mardin’de İçişleri Bakanı Sayın Muammer  Güler ile bir araya gelerek, yeni görevinde başarılar dilediler.

MUHTARLAR KONFEDERASYONU DİYARBAKIR VALİSİNİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Cumartesi, 09 Şubat 2013 16:18 |

Güneydoğu illerindeki temaslarına devam eden Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Hatip Şeran Diyarbakır Valisi Sayın Mustafa Toprak ve Diyarbakır Muhtarları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU YİNE BİR İLKE İMZA ATTI

Perşembe, 14 Şubat 2013 00:16 |

Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonuna bağlı Ordu Muhtarlar Derneği tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edilen, Türkiye’de ilk kez uygulanacak “Paydaş Yönetim projesi” tanıtımı yapıldı.

MUHTARLAR KONFEDERASYONU NUMAN KURTULMUŞ İLE GÖRÜŞTÜ

Pazartesi, 18 Şubat 2013 20:04 |

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Numan Kurtulmuş ile muhtarların sorunları hakkında görüşme gerçekleştirdi. İstanbul’da yapılan görüşmede İstanbul Muhtarlar Eğitim Derneği Başkanı Galip Karayiğit’de hazır bulundu.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU İLE CANİK 55 FİRMASIYLA ANLAŞMA İMZALADI

Salı, 19 Şubat 2013 20:36 |

Muhtarlar Konfederasyonu, Canik 55 Silah Firmasıyla bir anlaşma imzalayarak, Muhtarlara %50 oranlara varan indirin gerçekleştirdi.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU 4. İSTİŞARE TOPLANTISINI ANTALYA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ.

Pazartesi, 25 Şubat 2013 21:56 |

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, en geç 2013 sonuna kadar yapılacak yasal düzenlemeyle muhtarlara ödeneklerin iyileştirilmesi sözü verdi.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU İÇİŞLERİ BAKANINI ZİYARET ETTİ

Çarşamba, 06 Mart 2013 18:46 |

uhtarlar Konfederasyonu, Federasyon Başkanları ile birlikte Genel Başkan Hüseyin Akdeniz Başkanlığında İçişleri Bakanı Sayın Muammer  Güler’i makamında ziyaret etti.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU 5.İSTİŞARE TOPLANTISINI İZMİR’DE YAPTI

Salı, 26 Mart 2013 15:42 |

Muhtarlar Konfederasyonu her ay yönetim kurulu toplantılarını bir ilde gerçekleştirerek hem toplantının yapıldığı ili daha iyi tanıma ve hem de muhtarlarımızın içinde bulunduğu sorunların konuşulması ve nelerin yapılması gerektiği konuları gündeminde tutmaktadır. Birlik ve beraberlik ve beraberlik içinde yapılan toplantıların 5.cisi  İzmir ilinde yapıldı.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU’NA ANLAMLI PLAKET

Salı, 23 Nisan 2013 17:13 |

Türkiye-Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İşbirliği Cemiyeti’nin düzenlediği toplantıda Muhtarlar Konfederasyonu’na yapmış olduğu çalışmalardan dolayı ödüle layık görüldü.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU 6 ve7. İSTİŞARE TOPLANTISINI ADANA VE HATAY’DA YAPTI

Pazar, 28 Nisan 2013 20:13 |

Adana ve Hatay illerinde Gerçekleşen toplantılara  çok sayıda Milletvekilleri Belediye Başkanları ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

BÜYÜKŞEHİRLERDE MAHALLE YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI ORDU İLİNDE YATIRILDI.

Pazartesi, 29 Nisan 2013 14:26 |

KALKINMA BAKANLIĞI DESTEĞİ İLE TODAİE’NİN YÜRÜTTÜĞÜ ve MUHTARLAR KONFEDERASYONU YARDIMCI OLDUĞU ‘’TÜRKİYE’DE MAHALLE YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI’’ ORDU’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü(TODAİE) tarafından ‘’Mahalle Yönetimi Çalıştayı’nın’’ Üçüncü bölüm toplantısı pilot il seçilen Ordu’da düzenlendi. Çalıştayda, muhtarlara büyükşehir yasası ile birlikte köyden mahalleye dönüşen kırsal kesimde mahalle yönetiminin yeniden şekillenmesi gerekmesi konularında ‘’mahalle yönetim’’ anlayışının nasıl olması gerektiği konularında üzerinde duruldu.

KAYSERİ’DE CUMHURBAŞKANIMIZ İLE GÖRÜŞTÜK

Pazar, 19 Mayıs 2013 13:27 |

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz Kayseri ilinde Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ile bir görüşme gerçekleştirdi. Akdeniz, burada Cumhurbaşkanımıza hitaben ‘’Baş muhtar ile bir arada olmaktan memnuniyet duyuyoruz’’ diyerek bazı sorunları cumhurbaşkanımıza iletti.

TÜRKİYE’DE MAHALLE YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI YAPILDI

Pazartesi, 27 Mayıs 2013 21:22 |

Kalkınma Bakanlığının desteği TODAİE’nin Organizasyonu ve Muhtarlar Konfederasyonunun katkılarıyla  yapılan ‘’Türkiye’de Mahalle Yöntimi Çalıştayı’’  Ankara’da Türkiye Orta Doğu Amme Enstitüsü Konferans salonunda yapıldı.

MUHTAR ÖDENEK VE SOSYAL GÜVENCESİ TORBA YASADA

Cuma, 05 Temmuz 2013 17:11 |

Muhtarlar konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz’in Ak parti Yerel        Yönetimler Başkanı Menderes Mehmet Tevfik Türel ile yaptığı görüşme neticesinde, Muhtarlar Konfederasyonu adına Sayın Genel Sekreter Sevim Özsoylu’nun Ak parti Genel Merkezine çağrılarak Muhtarlarımızın ‘’Ödenek ve sosyal Güvencesini’’ esas alan yasa tasarısının görüşmesinin torba yasa içine konulması gerçekleşmiştir.

MUHTARLARIMIZDAN ÇEVRE DUYARLILIĞI

Salı, 09 Temmuz 2013 17:34 |

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TUÇEV) ile Muhtarlar Konfederasyonu arasında protokolün imzalandığını belirten Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı, Ordu Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Akdeniz, “Temiz Çevre Engelsiz Hayat Projesi kapsamındaki çalışmalara ilişkin işbirliği koşullarının belirlenmesi amaçlanmaktadır.

MUHTAR ÖNENEK VE SOSYAL GÜVENCE YASASI T.B.M.M’DE YASALAŞTI

Cuma, 12 Temmuz 2013 01:01 |

Muhtar Ödenekleri,15 ocak 2014’ten geçerli olmak üzere % 100 artırılmıştır. T.B.M.M’ de görüşülerek yasalaşan Muhtar ödenekleri ve sosyal güvencesi kapsamında 875TL ye çıkarılan Muhtar Ödenekleri 11.07.2014 tarihinde yasalaştı.Sosyal Güvence olarak Bağ-kur kapsamında olan muhtarların ödeneği bu rakamdan kesilerek kalan miktar ilgili kurum tarafından muhtarların hesabına yatırılacak.

MUHTARLAR KONFEDERASYONUNDAN TÜREL’E PLAKET

Perşembe, 25 Temmuz 2013 23:23 |

Muhtarlar konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz tarafından Muhtarlar adına, Ak parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Sayın Menderes Mehmet Tevfik Türel’e özlük haklarında yapılan düzenlemelerden dolayı plaket verildi.

ÇS BAKANLIĞI ÇEVRE YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRÜ İLE TOPLANTI YAPTIK

Perşembe, 29 Ağustos 2013 15:08 |

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve Genel Sekreter Sevim Özsoylu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Sayın Mehmet Baş ile makamında bir araya geldi.

T.B.B GENEL SEKRETERİNE ZİYARET

Perşembe, 29 Ağustos 2013 15:39 |

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Sayın Hayrettin Güngör’ü makamında ziyaret etti.

Yapılan görüşmede, Türkiye Belediyeler Birliği ile Muhtarlar Konfederasyonunun aynı ortak amaç olan yerel yönetimlerin birbirine geçmiş iki birimin daha da yakınlaşmasının önemi vurgulandı. Önemli projeler üzerinde, Türkiye Belediyeler Birliği ile Muhtarlar Konfederasyonu arasında işbirliği yapma kararı alındı.

MUHTARLAR KONFEDERASYONU 8. İSTİŞARE TOPLANTISINI KAYSERİ İLİNDE YAPTI.

Cumartesi, 31 Ağustos 2013 17:48 |

Muhtarlar Konfederasyonu 8. İstişare topalntısını Kayseri İlinde yapıldı. Ayrıca Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz Kayseri Valiliğinin düzenlediği 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna Kayseri ilinde katıldı.

İÇ ANADOLU MUHTARLAR FEDERASYONU BİNASI GÖRKEMLİ TÖRENLE AÇILDI

Pazar, 1 Eylül 2013 14:24 |

Açılış törenine Kayseri Valisi Sayın Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Ak parti İl Başkanı Ömer Dengiz, Muhtarlar Konfederasyunu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ahmet Oğuz, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ali Gürgen, Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Hatip Şeran Başkanı, Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Abdullah Butaku, Ege Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ayşe Taylan, Karadeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Yardımcısı Bekir Aktürk, İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı yardımcısı Bülent Abdullah Özen, Konfederasyon Kadın Kolları Başkanı Ayşem Mörey, Konfederasyon Yönetim Kurulu Üyeler Federasyonlarımıza bağlı 35 İlin Dernek Başkanları ve Kayseri Muhtarlarımız katıldılar.

PTT GENEL MÜDÜRÜ İLE TOPLANTI

Perşembe, 05 Eylül 2013 07:08 |

Toplantıda, muhtarlarımıza tebligatlardan ücret verilmesi hususunda görüş birlikteliği sağlanması ve hemen Ulaştırma Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı ile ortak kanun teklifi hazırlanması kararlaştırılmıştır. Tebligatların dağıtımında gerek postacıların gerekse muhtarların yaşadıkları sıkıntılar dile getirildi. Çözüm yolları üzerinde duruldu.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI GENEL MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞTÜK

Perşembe, 05 Eylül 2013 07:25 |

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Genel Müdürü Özlem Bozkurt Gevrek ile görüştü.

YENİ MAHALLİ İDARELER GENEL MÜDÜRÜNE ZİYARET

Perşembe, 05 Eylül 2013 07:46 |

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve Genel Sekreter Sevim Özsoylu,Yeni Mahalli İdareler Genel Müdürümüz Sayın Ömer Doğanay’ı makamında zıyarret etti.

CHP GENEL BAŞKANI BİZLERİ MAKAMINDA KABUL ETTİ

Cumartesi, 07 Eylül 2013 17:38 |   

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirerek, muhtarların ödeneklerinin artırılması için yapılan oylamada, milletvekillerinin verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONUNDAN BOSNA ÇIKARTMASIÇarşamba, 25 Eylül 2013 21:18 |

 ‘’Türkiye’de Muhtarlık Modeli’’ İlk kez bir dış ülkede anlatıldı.

MUHTARLAR KONFEDERASYONU 9. İSTİŞARE TOPLANTISINI ŞANLIURFA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ.

Pazar, 29 Eylül 2013 23:26 |

Bu ay ki toplantısın Şanlıurfa ilinde yapan Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu toplantısına Vali yardımcısı Sayın Soner Zeybek, İl Özel idare Genel Sekreteri Sayın Uğur Büyükhatipoğlu, Bölge Federasyon Başkanları, 68 ilin dernek başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Şanlıurfa Muhtarlar Derneğinin üyeleri de katıldı.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İLE MUHTARLAR KONFEDERASYONU BİR İLKE İMZA ATTI

Perşembe, 03 Ekim 2013 13:00 |

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında Muhtarlara yönelik eğitim seminerleri düzenlenmesi adına bir protokol imzalandı. İmzalanan protokole göre ilk etapta 250 muhtara eğitim verilecektir.

TEMİZ ÇEVRE ENGELSİZ HAYAT PROJESİ İLK DAĞITIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Çarşamba, 09 Ekim 2013 00:06 |

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu olarak destek verdiğimiz ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Protokol imzaladığımız Temiz Çevre Engelsiz Hayat Projesi start aldı.

CUMHURBAŞKANIMIZ MUHTARLAR KONFEDERASYONUNU MAKAMINDA KABUL ETTİ.

Salı, 22 Ekim 2013 13:51 |

İKİ MÜHÜR BULUŞTU

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ü makamında ziyaret ederek muhtarların Türk demokrasisindeki yeri ve önemi ve iki mührün buluşması vurgulandı.

MUHTARLAR KONFEDERASYONU İLK KEZ MUHTARLARI TEMSİLEN CUMHURHURİYET RESEPSİYONUNDA. Salı, 29 Ekim 2013 00:00 |

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz Muhtarları temsilen, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün verdiği İlk Kez Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonuna katıldı.

TÜRKİYE UHTARLAR KONFEDERASYONU 10. İSTİŞARE TOPLANTISINI MARDİN’DE YAPTI

Pazar, 03 Kasım 2013 19:39 |   

Türkiye’nin 81 ilinden gelen 100 Başkan, çözüm sürecine destek için Mardin’de toplandı. Muhtarlar, barışa destek için beyaz güvercin uçurdu. Çözüm sürecine destek olmak için Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 10. istişare toplantısını Mardin’de yaptı.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU VE  ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINCA ANTALYA’DA İLK KEZ 250 DERNEK BAŞKANINA ÇEVRE EĞİTİMİ VERİLDİ

Salı, 12 Kasım 2013 20:03 |

MUHTARLARA ÇEVRE EĞİTİMİ

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu’nun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirdiği muhtarlara yönelik çevre eğitimi seminerlerinin ilki Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Göynük beldesindeki Queen Elizabeth Oteli’nde yapıldı.

MUHTARLAR KONFEDERASYONU ‘’TÜRKİYE’’ KELİMESİ ALDI

Cuma, 24 Kasım 2013 20:52 |

Muhtarlar Konfederasyonu Bakanlar kurulu kararıyla ‘Türkiye’’ kelimesi aldı.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz Şunları İfade etti:’’Muhtarlar Konfederasyonumuz; İçişleri Bakanlığımızın oluru ve Bakanlar Kurulunun 24.10.2013 tarih ve 3597 sayılı kararıyla “TÜRKİYE” kelimesi alarak “TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU” ismini almıştır. Tüm Muhtar camiasına hayırlı ve uğurlu olsun’’dedi.

T.B.M.M BAŞKANI SAYIN ÇİÇEK TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU HEYETİNİ MAKAMINDA KABUL ETTİ

Cuma, 29 Kasım 2013 21:57 |

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz Bölge Muhtarlar Federasyon Başkanları ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Cemil Çiçeği ve Meclis Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu’nu makamında ziyaret ederek muhtarlarımızın sorunları hakkında görüş alış verişinde bulundu.

GÜNEYDOĞU BÖLGESİ MUHTARLARINA ÇEVRE EĞİTİMİ DİYARBAKIR’DA VERİLDİ

Pazar, 22 Aralık 2013 13:59 |

Diyarbakır’da, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından 9 ilden gelen 112 muhtara, çevre eğitimi konusunda seminer verildi.

                                           2012 FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE’DEKİ MUHTARLAR HAYMANA’DE BULUŞTU

Pazar, 29 Ocak 2012

Türkiye’nin çeşitli il ve ilçe muhtar dernekleri başkanları 28-29 ocak tarihlerinde Ankara haymana’da bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi.Yapılan bu toplantıda muhtarlarımızın yaşadıkları sorunlar ele alınarak tüm dernek başkanlarının sorunların çözümüne katkı koyduğu ortak çalışma metni hazırlandı.

KARADENİZ MUHTARLAR FEDERASYONU KURULDU

Perşembe, 10 Mayıs 2012 06:39 |

Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Şerafettin NAS Başkanlığında kuruldu. Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu adı altında Zonguldak, Düzce, Trabzon, Samsun ve Giresun illeri tarafından kurulan federasyonun başkanlığını ise Şerafettin NAS yapacak.

İÇ ANADOLU MUHTARLAR FEDERASYONU KURULDU

Salı, 22 Mayıs 2012 14:03 |

Kayseri Büyükşehir Meclis Salonunda yapılan toplantıda Kayseri Muhtarlar Derneği Başkanı ve İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Oğuz tarafından yapılan açıklamada Eskişehir, Sivas, Niğde, Nevşehir ve Anlara İllerinin kurucu olarak bulunduğu belirtildi.

GÜNEYDOĞU MUHTARLAR FEDERASYONU KURULDU

Salı, 12 Haziran 2012 14:19 |

Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Hatip Şeran Başkanlığında Kuruldu.

Mardin, Kızıltepe Gaziantep, Adıyaman, Kilis illerinin kurucular kurulunu oluşturduğu Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hatip Şeran Konu İle ilgili basın mensuplarına  açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL MUHTARLAR FEDERASYONU KURULDU

Pazar, 05 Ağustos 2012 22:11 |

İstanbul’da bulunan Dernek Başkanları bir araya gelerek İstanbul Muhtarlar Federasyonu kurma kararı aldı. Kadir Delibalta, başkanlığında kuruldu

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU KURULDU

Salı, 26 Haziran 2012 14:26 |

Muhtarlarımızın tarihinde bir ilk olan ve Muhtar örgütleşme yapısının en üst kuruluşu olan Muhtarlar Konfederasyonu kuruldu.

Muhtar Federasyonu, Başkent Muhtarlar Federasyonu, Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu, Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu, İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu’nun bir araya gelerek oluşturduğu Konfederasyonun Genel Başkanlığını geçici olarak Hüseyin Akdeniz getirildi.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİ AÇILDI

Cuma, 13 Temmuz 2012 11:04 |

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Merkezi hizmet binası Kültür Mahallesi Yüksel caddesi No:36/9 Çankaya/Ankara adresinde açıldı.

BAŞBAKAN TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONUNU KABUL ETTİ

Pazar, 15 Temmuz 2012 15:23 |

Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan Muhtarlar  Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve beraberindeki heyeti Eskişehir’de kabul etti.Çok olumlu bir havada gerçekleşen görüşmede Hüseyin Akdeniz Başbakanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘a Muhtarlarımızın sorunlarını aktardı.

MUHTARLAR KONFEDERASYONU YÖNETİMİ MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Pazartesi, 23 Temmuz 2012 15:34 |

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve beraberindeki, Karadeniz Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Şerafettin Nas, Başkent Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Behçet Uyanık, Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Hatip Şeran,ve Gnl Bşk Yrd. İbrahim Halil Kargın, İç Anadolu Muhtarlar Muhtarlar Federasyonunu temsilen Adil Ağtaş, Ege Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı, Muhtar Federasyonu Genel Sekreteri Sevim Özsoylu ve Mufed Denetleme kurulu Başkanı Hülya Sungu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret ederek Konfederasyonun hazırladığı ‘’Muhtarın Yeni Tanımı’’ adlı kitapçığını sundu.

‘’TODAİE’’ YEREL YÖNETİMLER PROJE YÖNETİCİSİ PROF.DR. SAYIN BİLGİN’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

Perşembe, 26 Temmuz 2012 18:49 |

Yapılan görüşmede TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi tarafından Türkiye genelinde 81 il ve 893 ilçede mahalle muhtarları bazında gerçekleştirilmekte olan, Muhtarların mahalle yönetimindeki hukuki, yönetsel, mali ve hizmete ilişkin esasları içeren ulusal ve yerel sorularına çözüm bulunabilmesine dayalı anket çalışması hakkında Sayın Bilgin’e konfederasyonumuz adına  yapış oldukları çalışmayı takdirle karşılandığımızı ve teşekkürlerimizi ileterek, son hazırladığımız ve daha çok Mahalle Muhtarlıklarının durumunun anlatıldığı, Konfederasyon Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz Tarından hazırlanan ‘’Muhtarın Yeni Tanımı ‘’isimli raporu iletme fırsatı bulduk.

KONFEDERASYON BAŞKANIMIZDAN 6 İL VE İKİ İLÇE’YE ZİYARET

Çarşamba, 01 Ağustos 2012 05:05 |

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Hatip Şeran,Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ali Gülgen ve Konfederasyon Genel Muhasibi Sevim Özsoylu Hatay, Adana, Niğde, Kayseri, Sivas, Tokat illeri ile Bor ve Turhal İlçelerine ziyarette bulundu.

SAYIN İDRİS NAİM ŞAHİN İLE GÖRÜŞTÜK

Pazar, 05 Ağustos 2012 19:51 |

Ordu Ak Parti Teşkilatının düzenlemiş olduğu toplantıda İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim ŞAHİN ile bir araya gelerek, yeni hazırladığımız ve daha çok Mahalle Muhtarlarımızı ilgilendiren dosyayı sunma fırsatı bulduk.

CUMHURBAŞKANI GENEL SEKRETERİ MAKAMINDA KONFEDERASYON YÖNETİM KURULUMUZU KABUL ETTİ.

Pazartesi, 10 Eylül 2012 18:48 |

Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu olarak, Cumhurbaşkanımızın verdiği randevu doğrultusunda Çankaya köşküne çıktı. Cumhurbaşkanımızın rahatsızlığı sebebiyle Cumhurbaşkanımız Genel Sekreteri Sayın Mustafa İsen bizleri makamında kabul etti.

MUHTARLAR TEK ÇATI ALTINDA

Pazartesi, 01 Ekim 2012 09:55 |

Türkiye’nin en köklü kurumlarından olan muhtarlık müessesesi ve muhtarlar kurdukları konfederasyonla tek çatı altında toplandı. Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, muhtarların tek çatı altında toplanmasının her açıdan olumlu yanları olduğunu belirterek, ”Konfederasyon olduktan sonra kurumlar bizi daha ciddiye almaya başladı” dedi.

MUHTARLAR KONFEDERASYONU 1. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI.

Pazar, 07 Ekim 2012

Muhtarlar Konfederasyonu 1.Olağan Genel Kurul toplantısını yaptı. Muhtarlar Konfederasyonunun Genel Başkanlığına Hüseyin Akdeniz seçildi.

Ankara Ticaret Odasında yapılan Muhtarlar Konfederasyonu olağan Genel kurul toplantısına çok sayıda siyasetçi ve sivil toplum örgütlerinin değerli temsilcileri katıldı.

MUHTARIN ANAYASA’DAKİ YERİ VE ÖNEMİ SEMPOZYUMU

Cumartesi, 06 Ekim 2012 11:01 |

06.10.2012 Cumartesi günü ”Muhtarın Anayasa’daki yeri ve Önemi” nin tartışılacağı, İçişleri Bakanımız sayın İdris Naim Şahin ve T.M.M.M çatısı altında bulunan siyasi partilerimizin Yerel Yönetimler Başkanlarının katılacağı, sempozyum yapılacaktır.Ayrıca yapılacak olan bu sempozyuma görevlerimizi yakından ilgilendiren önemli gördüğümüz müdürlüklerimizin yanı sıra Üniversitelerimizin  öğretim üyeleri muhtarlık kurumunun geleceğini bilimsel yönleriyle değerlendireceklerdir. Sempozyum ile ilgili program aşağıda sunulmuştur.

İDRİS NAİM ŞAHİN ’’MUHTARLIKLARIN KALDIRIMAYACAĞINI İFADE ETTİ’’

Pazrtesitesi, 08 Ekim 2012

Şahin, Muhtarlar Konfederasyonu’nun ATO Toplantı Salonu’nda düzenlediği, “Muhtarın Anayasa’daki Yeri ve Önemi” konulu sempozyumunda bir konuşma yaptı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KANUNU TASLAĞI TOPLANTISINDA GENEL BAŞKAN HÜSEYİN AKDENİZ KONUŞTU

Perşembe, 11 Ekim 2012 03:56 |

Muhtarlar Konfederasyon olarak İçişleri Komisyon Başkanlığımızın davetlisi olarak katıldığımız Büyükşehir Belediye Kanunu taslağı çalışması toplantısına katılarak sayın komisyon üyelerine bu tasarı hakkında görüşlerimizi yazılı olarak ifade ettik.

MENDERES TÜREL’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETi

Pazartesi, 22 Ekim 2012 03:20 |

uhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu olarak Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Menderes Türel’e makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi ilettik.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU 1. İSTİŞARE TOPLANTISI ANKARA İLİNDE YAPTI

Salı, 06 Kasım 2012 07:18 |

Muhtarlar Konfederasyonu 1.İstişare toplantısını Ankara ilinde yaptı.Yapılan toplantıda Muhtarlar Konfederasyonun izleyeceği yol haritası ele alındı.

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU 2.İSTİŞARE TOPLANTISI İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİ

Pazar, 09 Aralık 2012 21:51 |

Fatih Belediyesi Nikah ve Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İstanbul Valisi sayın Hüseyin Avni MUTLU, Ak parti İstanbul Milletvekilleri sayın Hüseyin BÜRGE ve Sayın Osman Aşkın BAK ,toplantı mekanına ev sahipliği yapan Fatih Belediye Başkanı Sayın Mustafa DEMİR, Şişli Belediye başkanımız Sayın Mustafa SARIGÜL, ve Türkiye’nin  yedi bölgesinden ve iki büyük ilinden gelen Federasyon Başkanları, Dernek Başkanları ve  yönetim kurulu üyeleri katıldı.

TODAİE’DE HÜSEYİN AKDENİZ SAYIN ŞAHİN İLE GÖRÜŞTÜ

Pazartesi, 10 Aralık 2012

Todaie’de gerçekleşen görüşmede Sayın Şahin ‘’Köy Kanunu ve özlük haklarınız konusunda çalışıyoruz. Muhtarlarımız kanunlarına kavuşacaktır’’ dedi.

SAYIN BÜYÜKERŞEN’İ VE ATAC’I ZİYARET ETTİK

Cuma, 28 Aralık 2012 19:58 |

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve Genel Sekreter Sevim Özsoylu Eskişehir Muhtarlar Derneği yönetimi ile birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı  Prof.Dr.Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

                     EYLÜL 2009- ARALIK 2011 ARASI FAALİYET

MUHTARLARIMIZI TEK ÇATI ALTINDA TOPLAMALIYIZ

Cuma, 04 Eylül 2009 14:03 |   

Ordu Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Akdeniz”Türkiye’de muhtarlarımızın bu dağınıklığı sorunların çözülmesine katkı sağlamamaktadır .Türkiye genelinde 3 genel merkez düzeyinde dernek 2 federasyon ve 190 tane bağımsız dernek bulunmaktadır.Bu dağınıklık siyasiler tarafından da hoş karşılanmamaktadır.Bu dernekler ve federasyonlar siyasilerden isteklerimizi isterken biri başka biri başka söylemde bulunmakta ve siyasilerimizin de kafası karışmaktadır’’.

HÜKÜMET VE MUHALEFET PARTİLERİ ‘’MUHTARLAR BİRLEŞMELİDİR’’

Salı, 01.12 2009

İÇİŞLERİ BAKANLIĞIMIZIN HAZIRLADIĞI KÖY KANUNU TASARI TASLAĞI TARTIŞMAYA AÇILDI.

1924 yılında çıkan 442 sayılı köy kanunu nihayet değişime hazırlanıyor. İçişleri Bakanlığının hazırladığı Köy Kanunu Tasarı taslağı ilgili kuruluşların ve muhtarlarımızın görüş ve önerilerine açılarak yasanın eksikliklerinin giderilmesi öngörülüyor.

TÜRKİYE’DEKİ MUHTARLAR ANITKABİR’DE BULUŞTU

Pazar, 13 Şubat 2011 18:49 |   

Türkiye’nin çeşitli illerinden Ankara’da bir araya gelen muhtar heyetleri Anıtkabir’e çıktı. Muhtarların yasal ve özlük haklarını Hükümete duyurmak için Anıtkabir’de bir araya gelen Muhtarlar hükümetin seslerine kulak vermesini ve sorunlarının çözümü yolunda adım atılmasını beklediklerini belirttiler.

VAN MUHTARLARINDAN İLK İSTİŞARE TOPLANTISI

Pazartesi, 14 Mart 2011 01:36 |   

Toplantıda panelist olarak bir konuşma yapan Hüseyin Akdeniz kısaca şunları belirtti:’’Ülkemizin Doğusunda ,Batısında,Kuzeyinde ve Güneyinde muhtarlarımızın sorunları hep aynıdır. Bu yol uzun ve özveri doludur.Bizler sizler için bu özveriden hiç ödün vermeden kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz’’ dedi.

MUHTAR FEDERASYONU KURULDU.        21.11.2011

Türkiye genelinde Bağımsız Muhtar Dernekler bir araya gelerek yeni bir Muhtar Federasyonu oluşturdular.

ORDU, ANKARA, ESKİŞEHİR, ZONGULDAK VE GİRESUN illerinin Kurucu olarak oluşturduğu Muhtar Federasyonuna daha şimdiden Kurucular ile birlikte 30 Bağımsız il dernekleri katılım sağladı.

Federasyonumuza daha şimdiden İSTANBUL, İZMİR, BURSA, ADANA, ANTALYA, KAYSERİ, SİVAS, ADIYAMAN, MARDİN, URFA, ÇANAKKALE,TOKAT, ERZURUM, MERSİN, AFYON, KOCAELİ, GAZİANTEP, YALOVA, SAMSUN, TRABZON, OSMANİYE, MALATYA, NEVŞEHİR, NİĞDE VE BİNGÖL İL DERNEKLERİ KATILDI. Amacımız Bağımsız olan tüm il ve ilçe derneklerini bu çatının altında birleştirmek olacaktır.