Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan Muhtarlar ile Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan, muhtarlar ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Sergi Salonu’nda gerçekleşen muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlar için yapılan iyileştirmeleri anlattı. Muhtarlık Bilgi Sistemi, Muhtarlıklar Daire Başkanlığı kurulduğunu, SGK primlerinin ödendiğini, maaş artışının asgari ücret düzeyine (4.250 tl) yükseldiğini, silah ruhsatı muafiyeti tanındığını, hizmet binası olmayan muhtarlıklara, köy konağı tarzında ya da bölgedeki mimariye uygun binalar yapılacağını, kadın muhtarlardan başlamak üzere muhtarlık binalarına güvenlik kameraları konulacağını, Ankara’da yapımına başlanan muhtarlar konuk evinin 19 Ekim’de açılacağını, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nde olduğu gibi,  AFAD’ın yardımlarının da muhtarlar tarafından görülebileceğini ifade etti.

Gerek pandemi gerek doğal afetlerde yaptığımız çalışmalar için muhtarlara teşekkür eden Erdoğan, muhtarın omuzdaş, sırdaş, vatandaşın sırtını dayayacağı dağ olduğunu söyledi. 

Muhtarlarla buluşmaya devam edeceklerini, bir sonraki toplantının kadın muhtarlar ile yapılacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu toplantıların demokrasi şölenleri olarak siyasi tarihe geçtiğini de vurguladı. 

Türkiye ve Dünya gündemine dair bilgiler veren değerlendirmeler yapan Cumhurbaşkanımıza, camiamıza katkıları için teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz. 

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk.