Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Başkan

Bekir Aktürk

TÜRKİYE MUHTARLAR  KONFEDERASYONU GENEL BAŞKANI

Trabzon Soğuksu mahallesi muhtarı aynı zamanda Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı ve Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk  azimle ve istekle görevinin başında.

Geçtiğimiz günlerde 3. Olağan genel kurulunu bir çok siyaset, bürokrasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştiren Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanını  belirledi.

Bekir Aktürk ise yaptığı açıklamada “Kurulduğu günden beri Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu muhtarların sesi olmuştur, olmaya da devam edecektir. Konfederasyonu kurarken sadece muhtarların hakları ve yetkileri ile ilgili çalışma yapmayı düşünmedik. Ülkemizde huzuru birlik ve beraberliği sağlamak için iller arasında da koordineyi de sağlıyoruz. Bütün fikirlerin bir çatı altında olmasını amaçlıyoruz” dedi. 

Aktürk “Halka hizmet getirmek sorunları daha rahat çözüme kavuşturmak ve mahalle sakinlerine hizmeti hızlandırmak bizim asli görevlerimiz olarak gördük. Muhtarlık kurumu dün olduğu gibi bugünde ülkemizde çok önemli hizmetlere imza atmaktadır. Mahallelerde huzur varsa ülke de huzur var demektir.

Bu düşünce ile çalışmalarımıza devam edip Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu çatısı altında tüm halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.